YELKENLİLER


Gücü de zerafeti de doğadan geliyor…

Denizciliğin başlangıcında oldukça önemli bir yere sahip olan yelkenli teknelerin tarihi günümüzden 4 bin yıl geriye kadar ulaşmaktadır. Dünyanın değişik coğrafyalarında değişik tiplerde ve yöntemlerle üretilen yelkenli teknelerin en eski örneği ise batı Antalya açıklarında bulunan ve M.Ö 1600 yılından kalma bir ticaret gemisi olduğu belirlenen yelkenli gemi batığıdır.

Bu eşsiz yolculuğun günümüz temsilcilerinden olan atölyemiz aynı hissiyatla çalışmalarına devam etmektedir. Ürettiğimiz ahşap yelkenli tekne modelleri kullanıcıların başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar hem yarış hem de gezi yelkenciliği ihtiyaçlarını günübirlik ve gün aşırı uzun seyirlerde rahatlıkla karşılamaktadır. İnşasında başlayan yolculuğunu nesiller boyu devam ettiren bu tekneler deniz ile kucaklaşmanızın yanında size denizciliğin en zarif halini yaşatmak için tamamen el işçiliği ile üretilmektedir.

Üretim aşamasında atölyemizi ziyaret ederek teknenizin ruhuna dokunabilir veya dilerseniz el işçiliğinizi geliştirmek için atölye çalışmalarımıza kayıt yaptırabilirsiniz.


%d