Vivier Boats

François Vivier

60 lı yılların başından bu yana yelken ve denizcilik ile iç içe olan François Vivier bir gemi inşa mühendisi ve mimardır. Fransa gemi inşa araştırma enstitüsünün direktörlüğünü de yapan Vivier bu süreçte bir çok yelkenli ahşap tekne ile seyir yapma imkanı bularak kendisi için birden çok tekne üretmiştir. “Le Chasse-Marée” dergisinin kurucu ortağı olan Françoise Vivier rüzgar ile yeni yerleri keşfetmenin peşinde koşmaktan yorulmayan yüksek tecrübeye sahip bir denizcidir. Tekne tasarlamanın iyi bir denizci olmak ile ciddi bir bağlantısı olduğuna inanmakta ve teknelerini denizciliğinin getirdiği tecrübe ile tasarlamaktadır.

2003 Yılında kurduğu Vivier Boat bünyesinde geleneksel ahşap tekneler tasarlayarak üretimleri için danışmanlık hizmeti vermektedir. Uzun yılların tecrübesini barındıran Vivier geleneksel ahşap tekne imalatının bir miras olduğunu düşünmekte ve tüm çalışmalarını bu temelde ilerletmektedir. 

Kendisini uzun süre takip ettiğimiz François Vivier ile iletişime geçtiğimizde bizi denizciliği kadar büyük bir nezaket ile karşılaması yaptığımız iş birliğinin en önemli aşamasıdır. ve bizi çok mutlu etmiştir. 

El işçiliğimizin tasarladığı harika ahşap tekneler ile buluşması noktasında bize yardımcı olan denizci ve ahşap tekne tasarımcısı François Vivier’e sonsuz teşekkürlerimizi sunarız. 

Bosa Boats

%d