Neden Ahşap Tekne?

Ahşap insanın eli ile şekil vererek binlerce yıldır kullandığı bir malzemedir. Bir deniz aracı olarak kullanılması ise yaklaşık 8 bin yıl öncesine kadar gitmektedir. Bir kütüğün içinin oyulması ile başlayan ahşap tekne üretimi bu gün halen aynı tekniklerle yapılabildiği gibi güncel teknikler ile de modern tekneler elde edilmektedir. 

Günümüzde ahşap tekneler bakımları ve kullanıcı ön yargılarından dolayı pek tercih edilmeselerde, zerafet ve denizcilik açısından eşsiz bir konuma sahiptirler. Oysaki bakımları çok zahmetli değildir ve fiber teknelere göre çok daha hissiyatlıdırlar. Bu hissiyat kullanan kişinin teknesinden ve denizden aldığı keyifle doğru orantılıdır. Nihayetinde bir plastik tekne olan fiberglas gövdeli tekneler güverteleri ahşap kaplanarak daha pahalıya satılmaktadır.

Biz Bosa Boats olarak ahşabı en iyi konumda en iyi kalitede kullanmaya özen göstererek kişinin kullanımına ve bütçesine uygun tekneler üretmekteyiz. Bu sebeple üretim aşamalarımız kullanıcılarımıza açıktır. Üretim aşamasından deneme seyirlerine kadar tüm sürece katılan bir tekne sahibinin denizde alacağı keyfin maksimum seviyede olacağına inanmaktayız.


%d