BOSA BOATS


Bir fikir, usta eller ve doğanın bize sundukları… 

2001 yılında İstanbul / Tuzla tersaneler bölgesinde kargo gemilerinin ahşap işleri ile başlayan yolculuğumuz günümüzde yelkenli, kürekli ve motorlu ahşap tekne imalatı, ahşap tekne restorasyonu, tekne ekipmanları ve aksesuarları imalatı alanlarında devam etmektedir. 250 m2 kapalı alanda üretimlerini devam ettiren atölyemiz Gebze Teknik Üniversitesi ile iş birliği içerisinde çalışmalarına devam etmektedir.

Faaliyet gösterdiğimiz deniz araçları üretim sektörünün tüketim talebine yönelik olarak fiberglas ve türevleri ürünlere yönelmesi bizi beklenenin aksine olumlu yönde etkilemiştir. Bu bağlamda ahşabın sonsuz zerafetine ve yaşattığı hazza kuvvetli şekilde inanmaktayız.

BOSA BOATS olarak ahşap tekne geleneğini sürdürmek ve Dünya genelindeki yeni gelişmeleri takip ederek kendimizi bu alanda daha ilerilere taşımak niyetindeyiz. Bu gelişmeleri sağlayarak ürettiğimiz her ürünü yurt içi ve yurt dışı pazarlarda tüketiciye sunmaktayız.

Neden Ahşap tekne ?

Ahşap insanın eli ile şekil vererek binlerce yıldır kullandığı bir malzemedir. Bir deniz aracı olarak kullanılması ise yaklaşık 8 bin yıl öncesine kadar gitmektedir. Bir kütüğün içinin oyulması ile başlayan ahşap tekne üretimi bu gün halen aynı tekniklerle yapılabildiği gibi güncel teknikler ile de modern tekneler elde edilmektedir. 

Günümüzde ahşap tekneler bakımları ve kullanıcı ön yargılarından dolayı pek tercih edilmeseler de, zerafet ve denizcilik açısından eşsiz bir konuma sahiptirler. Oysaki bakımları çok zahmetli değildir ve fiber teknelere göre çok daha hissiyatlıdırlar. Bu hissiyat kullanan kişinin teknesinden ve denizden aldığı keyifle doğru orantılıdır. Nihayetinde bir plastik tekne olan fiberglas gövdeli tekneler güverteleri ahşap kaplanarak daha pahalıya satılmaktadır.

Biz Bosa Boats olarak ahşabı en iyi konumda en iyi kalitede kullanmaya özen göstererek kişinin kullanımına ve bütçesine uygun tekneler üretmekteyiz. Bu sebeple üretim aşamalarımız kullanıcılarımıza açıktır. Üretim aşamasından deneme seyirlerine kadar tüm sürece katılan bir tekne sahibinin denizde alacağı keyfin maksimum seviyede olacağına inanmaktayız.

Tasarımlarımız

Üretmekte olduğumuz tüm deniz araçları deneyimli tasarımcılar tarafından tasarlanmaktadır. Dünyanın çeşitli bölgelerinde bizim gibi atölyeler tarafından defalarca üretilerek halen kullanılmakta olan tekne modellerimizin hangi tasarımcılara ait oldukları mağaza bölümünde belirtilmiştir.

%d